FIT DAN V VRTCU TRBOVLJE

V našem vrtcu smo v ponedeljek, 5. 3. 2018, imeli še posebno pester dan. V okviru projekta FIT Slovenija smo v dopoldanskem času v nekaterih naših oddelkih izvedli FIT didaktične delavnice, v katere so se vključile vse naše vzgojiteljice. Ga. Barbara Konda, univ. dipl. fiziologinja nam je na konkreten način prikazala kako se otroci skozi igro učijo gibati ter se tako preko gibanja učijo. Naše igralnice so se spremenile v olimpijski stadion (spoznavanje različnih športov), cestišče (spoznavanje različnih prevoznih sredstev), najmlajši so utrjevali predmete kot so miza, stol, tla, omara, malo večji pa so se urili v rokovanju z oblačili, spoznavali predloge v, na, pod ter s spoznavanjem novih besed, povezanih z oblačili, gradili na besedišču.

V popoldanskem času pa smo na vrsto prišli vsi strokovni delavci vrtca. Vodja projekta ga. Konda nas je v telovadnici kar pošteno razgibala ter nas založila s kupom uporabnih FIT gibalnih didaktičnih iger, ki jih bomo postopno implementirali v naše delo z otroki.