PROJEKT FIT - KOBACAJ

Mednarodni projekt FIT Slovenija je projekt promocije gibalne športne aktivnosti za zdravje otrok in mladostnikov ter izobraževalni program za strokovni kader vrtcev in osnovnih šol. Temelj FIT pedagogike je razvijati in ustvarjati učenje skozi gibanje in gibanje skozi igro. Ko se otroci skozi igro učijo gibati, se z gibanjem učijo. S tem rastejo v sposobnejše osebe, izzivajo svojo ustvarjalnost in se pri iskanju rešitev učijo razmišljati.

V mesecu oktobru smo imeli z avtorico in vodjo projekta FIT gospo Barbaro Konda predstavitev različnih fit didaktično gibalnih iger, ki jih bomo strokovni delavci vrtca vključili v vsakdanje aktivnosti na vseh področjih kurikuluma. Bilo je zelo razgibano in zanimivo.