PONOVNO ODPRTJE VRTCEV

Datum: 9. 5. 2020

Spoštovani starši!

Na podlagi sklepa Vlade RS z dne 29. 4. 2020 o postopnem odpravljanju omejitev na področju šolstva in predšolske vzgoje, smo včeraj, v poznih popoldanskih urah prejeli s strani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport okrožnico s podrobnejšimi navodili za odprtje vrtca.

Ob odprtju vrtca moramo upoštevati dva ključna dokumenta, to sta Priporočila za ponovno odprtje vrtcev v času razmer (Zavod za šolstvo) ter Higienska priporočila za vrtce v času epidemije Covid-19, ki jih je izdal NIJZ.

Zdi se nam prav, da ste starši seznanjeni z vsemi informacijami in postopki, ki jih bomo v vrtcu izvajali, zato vam bodo vaše vzgojiteljice vsa gradiva skupaj s tem obvestilom posredovale na vaše e-mail naslove, lahko pa si jih tudi preberete na naši spletni strani. Prava in popolna informacija vam bo pomagala k takšni odločitvi, da boste tudi sami mirni in zadovoljni. V vrtcu se bomo potrudili, da bomo naredili kar se da prijazen in mehek prehod iz domačega okolja v varen, a aktiven sistem predšolske vzgoje.

Vsi starši, ki boste otroke vključili v vrtec, morate priporočila v delu, ki se nanaša na odgovornost staršev, dosledno upoštevati in spoštovati. Zato je nujno potrebno, da si vsa navodila NIJZ, natančno preberete. Pred ponovnim vstopom otroka v vrtec morate izpolniti izjavo in jo oddati strokovnemu delavcu, ko pripeljete otroka v vrtec.

Dokumenta najdete na tej povezavi:
navodila NIJZ
Izjava

O vseh nadaljnjih informacijah boste obveščeni, ko bomo zbrali vse podatke in organizirali skupine otrok.

Starši, ki otroka ne boste pripeljali v vrtec, boste oproščeni plačila (za čas trajanja epidemija). Za vse ostale otroke bo pripravljen obračun v skladu z veljavno zakonodajo, od 18. 5. 2020 dalje.

Za lažjo organizacijo in izvedbo predšolske vzgoje v našem vrtcu tudi za naprej, vas prosimo, da nam okvirno sporočite kdaj nameravate vašega otroka ponovno vključiti v vrtec.

Svojo odločitev sporočite svoji vzgojiteljici do torka, 12. 5. 2020 do 12.00 ure (e-mail, …).

Za vse dodatne informacije smo vam na voljo na e-naslovu: vrtec.trbovlje@guest.arnes.si ali na tel. št. 03 56 33 381.

Komaj že čakamo, da se bo iz naših enot vrtca zaslišal otroški živ žav in smeh, na začetku verjetno tudi

jok, vaših/naših otrok.

Hvala za sodelovanje in lep pozdrav!

Daša Bokal, ravnateljica