OBVESTILO ZA STARŠE - 1. 6. 2020

SPOŠTOVANI!

V ponedeljek, 1. 6. 2020, bodo vse enote in oddelki  našega vrtca pričeli delovati kot je bilo pred razglasitvijo pandemije. To pomeni, da bodo vsi otroci razporejeni v svoje matične oddelke po posameznih enotah.

Še vedno kot ključni ukrep v našem vrtcu ostaja dosledno izvajanje higienskih ukrepov in upoštevanje protokolov, s katerimi so vas ali pa vas še bodo seznanile vaše vzgojiteljice.

PROTOKOL VRTCA TRBOVLJE

Osnovno vodilo ostaja, da v vrtec prihajajo samo ZDRAVI otroci. Starši morate pred vključitvijo otroka v vrtec podpisati IZJAVO in jo izročiti svoji vzgojiteljici.

Glede plačila vrtca za tiste otroke, ki se junija še ne bodo vrnili v vrtec, je danes v Okrožnici (posredovana iz Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport) zapisano:

»Vlada RS je Državnemu zboru RS predložila že tretji interventni zakon – Zakon o interventnih ukrepih za omilitev in odpravo posledic epidemije Covid-19 (ZIUOOPE), v katerem je med drugim predvidena tudi oprostitev plačila staršev za vrtec, katerih otroci od 18. 5. do 30. 6. ne bodo obiskovali vrtca (79. člen predloga zakona).

Starši, ki so se iz različnih razlogov odločili, da otrok ne vključijo v vrtec, imajo vrtec brezplačno. Če je bil/bo v tem času otrok v vrtcu prisoten le določeno število dni, ostale dneve pa ne, bodo starši za čas odsotnosti otroka iz vrtca, oproščeni celotnega plačila (in ne le za stroške neporabljenih živil.)«

V tem primeru bo zelo pomembno dosledno javljanje PRISOTNOST oziroma ODSOTNOST vašega otroka v vrtcu.

Za mesec julij in avgust boste vsi starši prejeli prijavnico, s katero boste svojega otroka vključili v počitniško varstvo oz. se odločili za rezervacijo.

Z velikim veseljem pričakujemo vaše otroke!

Daša Bokal, ravnateljica