ZAČETEK NOVEGA VRTČEVSKEGA LETA

Počasi se izteka vrtčevsko leto, ki je bilo v mnogih pogledih edinstveno in drugačno, predvsem pa polno novih  izzivov in preizkušenj. Pri vsem tem brez sodelovanja, zaupanja, strpnosti vas staršev ne bi šlo, za to se vam najlepše zahvaljujemo!

V novo vrtčevsko leto 2020/21 gledamo z optimizmom, pripravljeni, da se bomo skupaj ponovno spoprijeli z vsemi izzivi, ki nas čakajo.

Prepričani smo, da bomo s skupnim sodelovanjem, usklajenim delovanjem, spoštovanjem in upoštevanjem drug drugega in priporočil pristojnih, uspešno ustvarjali varen, ustvarjalen in spodbuden prostor, ki bo otrokom nudil optimalne možnosti za rast, razvoj in napredek.

Ob morebitni spremembi epidemiološke slike se bomo prilagodili novo nastalim razmeram in ustrezno poskrbeli za varnost in zdravje otrok, zaposlenih in staršev. O vsem vas bomo sproti obveščali, zato spremljajte našo spletno stran, spletno stran enote ter oglasne deske v vrtcu.

Naša glavna skrb bo omogočiti, da se otroci »novinci« ali pa otroci, ki se vračajo v vrtec, dobro počutijo.

Vzgojno osebje še naprej dosledno skrbi za čiščenje in razkuževanje površin ter zračenje prostorov v skladu s priporočili NIJZ ter za varnost v igralnici in ostalih prostorih vrtca, kakor tudi na igrišču (navodila za zaposlene).

Vse informacije in usmeritve glede prihajanja v vrtec in drugih priporočil si prosim preberite v dokumentu: Higienska priporočila za vrtce,  Protokol za starše ob prihodu otrok v vrtec in odhodu iz vrtca in izjava staršev

Spoštovani starši,

le skupaj lahko pripomoremo k zajezitvi širjenja nalezljivih bolezni, zato dosledno upoštevajmo priporočila pristojnih in skrbimo za varnost in zdravje sebe in drugih.

Odgovorno ravnanje je ključ do uspešnega in varnega sobivanja, zato poskrbite, da so otroci in osebe, ki vstopajo v vrtec zdravi in primerno ukrepajte ob pojavu suma na okužbo ali morebitni potrditvi okužbe ter nas o tem nemudoma obvestite.

Tisto, kar se najbolj splača zapraviti za otroka, je vaš čas.
                                                                                                (Louise Hart)

Kolektiv Vrtca Trbovlje