OBVESTILO ZA STARŠE

OBVESTILO STARŠEM

Ob začetku novega vrtčevskega leta se soočamo z novimi izzivi, ki jih predstavlja življenje z ukrepi za preprečevanje širjenja koronavirusa. V zadnjem tednu se okoli nas pojavlja, kot eden izmed ukrepov, tudi 14 dnevna karantena za posamezne oddelke vrtcev. Ob tem je pomembno ohraniti zavedanje, da je ustvarjanje občutka varnosti in zaščite otrok v teh negotovih časih ena pomembnejših nalog odraslih.

Kot javni zavod smo prejeli od Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport  Higienska priporočila za vrtce, glede preprečevanja širjenja SARS – CoV – 2, ki jih je izdal NIJZ. Naša naloga je, da se jih držimo in ne ukrepamo po svoje.
To pomeni, da o ukrepih, ki naj bi jih sprejeli kot vrtec ob pojavu suma na okužbo v oddelku/enoti/vrtcu, dosledno upoštevamo navodila NIJZ.

Zato prosimo starše in skrbnike naših otrok, da ukrepe in navodila jemljete resno in z vso odgovornostjo.

V vseh naših prostorih je še vedno obvezno:

• nositi maske,
  • upoštevati fizično razdaljo (garderobe, vhod v stavbe…),
  • si razkužiti roke,
  • skrbeti za higieno kašlja in kihanja,
  • v vrtec oziroma na delo prihajati ZDRAV,
  • dosledno upoštevati protokole posameznih enot.

Ravnateljica:

Daša Bokal, mag. prof. inkl. ped.