OBVESTILO GLEDE PLAČILA VRTCA

Spoštovani starši,

včeraj smo bili s strani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport z okrožnico št. 6030-2/2021/10 obveščeni,

da starši, ki otroka niso pripeljali v vrtec, ki ima sedež v rdeči regiji in je bil v času od 26. 1. dalje odprt (v našem primeru od 26. 1. do 29. 1. 2021), NISO opravičeni do oprostitve plačila vrtca. Državni proračun izpada plačil staršev ne krije, RAZEN, če je razlog za odsotnost otroka odrejena karantena. Odsotnost iz razloga odrejene karantene pomeni, da so starši za dneve te odsotnosti oproščeni plačila.

Pod opombo so še dodali: »Ko bo sprejet interventni zakon, ki bo prinesel pravno podlago za oprostitev plačila staršev, ki otroke niso oziroma ne bodo pripeljali v vrtec v času razglašene epidemije, bodo vrtci pripravili poračune do državnega proračuna in staršev.«

Hvala za razumevanje in lep pozdrav!

Ravnateljica:

Daša Bokal, mag. prof. inkl. ped.