KOLESARČKI

V torek, 30.5.2017 in sredo, 31.5.2017 se bodo naši najstarejši otroci preizkusili v spretnostni vožnji ob izvedbi programa Kolesarčki, ki je pri nas že kar tradicionalna.

Poligon bo v torek namenjen otrokom iz enot Barbara in Pikapolonica in bo postavljen pred enoto Barbara. V sredo bodo poligon postavili na  asfaltnem delu igrišča v Cicibanu, na njem bodo uživali otroci iz enote Ciciban in Mojca.

Otroci se s štirikolesniki na nožni pogon popeljejo po prometno urejenem poligonu in tako spoznajo osnovne cestno prometne predpise. Naučijo se pravilno prečkati cestišče, spoznajo semafor in  poučijo jih, kako pomembna je čelada za njihovo varno udeležbo v prometu. Otroke naučijo in jih seznanijo s cestno prometnimi predpisi na zabaven in igriv način.

Izredno veseli smo, da to aktivnost v sodelovanju z občino Trbovlje, vsako leto omogočimo najstarejšim otrokom, saj je to njihova prva izkušnja z aktivnim vključevanjem v »promet« ob upoštevanju cestno prometnih predpisov.