Erasmus+: ROČNE LUTKE

Ustvarjanje ročne lutke v Vrtec Trbovlje, v okviru projekta ERASMUS+: Most do večkulturnega učenja in ustvarjanja, se je pričelo. Vrtec Trbovlje, Zasavska ljudska univerza in upokojenci smo združili moči in med naše najmlajše ponesli ustvarjanje in dobro voljo. Naše skupno druženje in ustvarjanje v skupini otrok starih 5-6let (skupina Lisičke), v oddelku na OŠ Alojza Hohkrauta, se je pričelo v torek, 29. 3. 2022.
Ob vsebini iz vsem dobro znane zgodbe o Muci Copatarici smo se v družbi lutk prepustili pripovedovanju, animaciji, igri in izdelavi ročnih lutk.
Prvi dan so otroci zavzeto izdelovali glave iz pene, si izbrali in lepili oči iz gumbov, ter si iz moosgumija izrezali usta in nos za ročno lutko. Drugi dan so ob pomoči izdelovali za lutke lase iz volne, urejali frizure za lutke, se igrali igre vlog: frizerja in ustvarjali plakat namenjen evalvaciji in pregledu opravljenih aktivnosti.