Erasmus+ ROČNE LUTKE

Ustvarjanje ročne lutke, v okviru projekta ERASMUS+: Most do večkulturnega učenja in ustvarjanja, se je tudi v tem tednu nadaljevalo.Strokovne delavke iz Vrtca Trbovlje, Zasavske ljudske univerze in upokojenci prostovoljci smo skupaj z otroki iz skupine Lisičke (skupina na OŠ AH, pod mentorstvom vzg. Saše Odlazek) nadaljevali z ustvarjanjem ročnih lutk. Poleg glave iz pene, obraza iz gumbkov in izrezanih podrobnosti iz moosgumija, las iz volne itd.  so otroci ob pomoči še sami potiskali tkanino in iz nje izdelali oblekico za svojo ročno lutko. Sedaj nas čaka samo še ustvarjanje zgodbe, ter veliko animacij in igre z lutkami.
Poleg omenjenega so otroci osvajali še druge veščine, kot so lepljenje, izrezovanje, prirejanje, šivanje, sortiranje, razvrščanje ipd. Nabirali so material, izdelali čutno pot, se sprehajali po njej, šivali copatke iz kartona s pomočjo volne, utrjevali grafomotoriko, se igrali v kotičku frizer in v modnem kotičku (igre preoblačenja), preizkušali sledi različnih predmetov iz igralnice in odtiskovali, ter še bi lahko naštevali.
Bilo je zabavno in kot vselej ob skupnih druženjih treh generacij-zelo poučno.