Pikapolonica

LIKOVNA DEJAVNOST V VRTCU

Umetnost otroku omogoča udejanjanje ustvarjalnih potencialov, ki se kažejo že v otrokovem igrivem raziskovanju in spoznavanju sveta, ki je zanj neizčrpen vir inspiracije, motivacije in vsebin na vseh področjih dejavnosti. ( Kurikulum za vrtce 1999, str. 23)

Vloga odraslega je, da otroku omogoči optimalen razvoj, ga spodbuja in nudi ustrezne materiale primerne posameznem obdobju razvoja. Vzgojno- izobraževalne vrednote likovne vzgoje se ustvarijo z neposrednim otroškim ustvarjanjem in opazovanjem likovnega izdelka. (Brajčič, 2013)

V našem vrtcu se trudimo, da otrokom omogočimo raziskovanje vseh likovnih materialov in možnosti. Otroci pogosto posegajo za likovnimi materiali, ki jih imajo na razpolago v likovnem kotičku in samostojno ustvarjajo. Ko je dejavnost načrtovana od strani vzgojitelja imajo otroci po navadi priliko sprejeti nekaj novega, novo tehniko, raziskujejo materiale, barve in odkrivajo čudoviti svet ustvarjanja.

Likovni izdelki otrok krasijo panoje v notranjosti igralnic in v prostorih vrtca. Na ogled so tako vsem obiskovalcem, ki nas obiščejo in staršem, ki vrtec obiskujejo vsakodnevno.

Pustimo in omogočimo otrokom čim več likovnega ustvarjanja, tako v vrtcu kot tudi doma!

Strokovne delavke vrtca Pikapolonica