Barbara

OBVESTILO STARŠEM ENOTA BARBARA

Vse  starše enote Barbara, obveščamo, da bomo s ponedeljkom, 1. junija, pričeli delovati podobno kot pred razglasitvijo pandemije.

To pomeni, da  se bodo vsi otroci  s ponedeljkom naprej igrali v svojih igralnicah, skupaj s svojimi vzgojitelji.

Še vedno kot ključni ukrep v našem vrtcu ostaja dosledno izvajanje higienskih ukrepov in protokolov, ki so opisani v spodnjem tekstu.

Pomembno je, da čimbolj skrbno sledite naslednjim navodilom:

• Osnovno vodilo ostaja, da v vrtec prihajajo samo ZDRAVI otroci.
  • Pomembno je, da v ponedeljek, 1.junija, s seboj prinesete »izjavo staršev pred vstopom otroka v vrtec« in jo oddate strokovnemu delavcu pri vhodu.
  • Priporočljivo je , da prihajate v vrtec z masko in upoštevajte, da v garderobo mlajših otrok (Žabice, Polžki in Miške) vstopajo trije starši hkrati, še bolje pa je, da se poslužite zvonca in pridemo strokovni delavci po otroka. Ravno tako je ob odhodu otrok domov.
  • V garderobo starejših otrok (Pikapolonice, Sovice in Sončki) lahko hkrati pridejo štirje otroci. Na primerno razdaljo jih bodo opozarjale strokovni delavci, ki bodo otroke sprejeli v garderobi. Ob odhodu se zopet poslužite zvonca in strok. delavci bodo poskrbeli, da se bo otrok uredil in prišel ven.
  • Po potrebi pred vhodom počakajte v varni razdalji (1,5 m), da boste lahko oddali svojega otroka. Glejte talne označbe.
  • Ne pozabite na razkuževanje rok!
  • V juniju bomo začeli združevati tri skupine mlajših otrok (Žabice, Polžki in Miške) in tri skupine starejših otrok (Sončki, Sovice in Pikapolonice) pri jutranjih prihodih in popoldanskih odhodih.
  • To pomeni, da zjutraj otroka oddate na tistem vhodu, kjer ima igralnico in tja ga tudi pridete iskati.
  • Prosimo, poslužujte se zvonca!
  • Otroci naj ne prinašajo igrač od doma.
  • Pomembno je, da ste dosledni pri javljanju prisotnosti in odsotnosti vašega otroka v vrtcu (glejte spletno stran vrtca – obvestilo za starše).

Obveščamo vas tudi, da boste za mesec julij in avgust vsi starši prejeli prijavnico, s katero boste svojega otroka vključili v počitniško varstvo oz. se odločili za rezervacijo.

Pozdravljamo vas vsi mali in veliki z enote Barbara in komaj čakamo, da se vidimo!