vrtec.mojca@vrtec-trbovlje.si

Vrtec je odprt od 6 do 15:30.
Organizacijska vodja enote je: Marjeta Naglav.

Naslov: Novi dom 51, 1420 Trbovlje

Enota Mojca je naš najstarejši objekt in je prva enota, ki se je vključila v projekt in mrežo EKO vrtcev. Lahko se pohvalimo, da je enota Mojca prva v Zasavju dobila »Eko« zastavo, kot priznanje za ekološko osveščanje najmlajših. Notranji prostori so veliki, sodobno opremljeni, v eni izmed igralnic je nadstropni kotiček, ki daje otrokom več igralne površine. Sodelujejo z okoljem, v katerega so vključeni - s Krajevno skupnostjo F. Salamon, DUFS Trbovlje, kjer v skupnih aktivnostih bogatijo drug drugega.

V enoti je poleg treh igralnic namenjenih otrokom od 2 do 6 leta starosti, od leta 2012, tudi oddelek s prilagojenim programomi,  v katerega so vključeni otroci iz vseh treh občin (Trbovlje, Zagorje, Hrastnik). V tej enoti je stopnja inkluzije in integracije, druženja in vključevanja posameznika, torej še toliko večja in pogostejša. Igrišče je ograjeno in urejeno tako, da zagotavlja možnosti aktivnega bivanja na prostem, vsem otrokom. Enota je odprta od 545do 1530.