V enoti Pikapolonica

V okviru programa Etika in vrednote smo v enoti Pikapolonica izvajali dejavnosti na temo vsakega posameznega modula.

V preteklih dveh letih smo tako delali na naslednjih modulih: Znanje in modrost, Skrb za sočloveka, Življenje, narava, zdravje, Kultura, Univerzalizem.

V spletno učilnico, ki deluje na spletni strani Inštituta za etiko in vrednote smo prispevali veliko primerov dobrih praks – dejavnosti, ki so se izvajale. K sodelovanju smo povabili tudi tako imenovane vzornike, ki otrokom neposredno predstavijo kaj delajo ali ustvarjajo in je v skladu s posamezno vrednoto. Izkušnje nam kažejo, da otrokom tako najlažje približamo zavest o pomenu spoštovanja vrednot.

V modulu Kultura se je našemu vabilu prijazno odzval slikar g. Jože Ovnik, ki se v svojih delih dotika tematike rudarstva in življenja kot je bilo nekoč v naših krajih. Otrokom ga je predstavil preko zgodbe in risbe škrata Perkmandeljca.

V modulu Skrb za sočloveka pa nas je obiskal g. Sandi Lepoša, poklicni gasilec s svojim sodelavcem. Otrokom sta predstavila poslanstvo svojega poklica, ki temelji prav na skrbi za sočloveka. Otroci so imeli tudi priložnost spoznati opremo, ki jo pri tem uporabljajo. V tem modulu smo tudi organizirali zbiranje pomoči za ljudi, ki so se znašli v stiski zaradi poplav v Bosni.