Dostopnost
Temno-svetli kontrast
Svetlo-temni kontrast
Prekliči vse

Vrtec Trbovlje, uprava • Rudarska 10a • 1420 Trbovlje

t: 03 563 33 80 | e: info@vrtec.trbovlje.tv

Vrtec Trbovlje, uprava • Rudarska 10a • 1420 Trbovlje

t: 03 563 33 80 | e: vrtec.trbovlje@guest.arnes.si

TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

20.11.2020

Že 10. leto ob dnevu slovenske hrane, ki ga obeležujemo na današnji dan, tudi v našem Vrtcu otrokom ponudimo tradicionalni slovenski zajtrk, ki ga sestavljajo: kruh, maslo, med, mleko in jabolko ter na ta način podpremo naše lokalne pridelovalce in predelovalce hrane.

V tem času, ko je naše zdravje zaradi Covid - 19 situacije zelo ogroženo, je zdrava prehrana še toliko bolj pomembna. 

Otroci, ki zaradi nujnega varstva tudi v tem tednu obiskujejo enoto PIKAPOLONICA, so bili takšnega zajtrka danes že deležni. Strokovne delavke z njimi tekom dneva izvajajo različne dejavnosti na temo zdrave prehrane in jih preko pogovora osveščajo na kakšen način s prehrano okrepimo svoj imunski sistem, da nas zahrbtni virusi v čim manjši meri dosežejo. 

Starše ki imajo svoje otroke v domačem varstvu, pa spodbujamo, da z njimi spregovorijo o pomenu zdrave prehrane in jim tudi doma omogočijo kakšno dobroto, ki sestavlja naš tradicionalen slovenski zajtrk.


Kolektiv vrtca Trbovlje