Dostopnost
Temno-svetli kontrast
Svetlo-temni kontrast
Sivine
A
A
A
Velikost
Prekliči vse

Vrtec Trbovlje, uprava • Rudarska 10a • 1420 Trbovlje

t: 03 563 33 80 | e: info@vrtec.trbovlje.tv

Vrtec Trbovlje, uprava • Rudarska 10a • 1420 Trbovlje

t: 03 563 33 80 | e: vrtec.trbovlje@guest.arnes.si

ZAPRTJE VRTCEV - OBVESTILO ZA STARŠE

29.03.2021

Datum: 29. 3. 2021

 

OBVESTILO O ZAPRTJU VRTCA

iz razloga preprečitve nadaljnjega širjenja virusa SARS CoV-2

 

Spoštovani starši,

 

Vlada RS je dne 28. 3. 2021 zaradi zajezitve in obvladovanja nalezljive bolezni Covid-19 sprejela nov Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter v univerzah in visokošolskih zavodih. Odlok velja od 1. 4. 2021 do 11. 4. 2021 in bo v Uradnem listu RS, objavljen danes dne 29. 3. 2021.

 

V četrtek, 1. 4. 2021, se zaradi prepovedi zbiranja ljudi začasno preneha izvajati vzgojno-izobraževalno delo v vrtcih.

 

Vrtec Trbovlje, bo tako v času od 1. 4. 2021 (četrtek) do 11. 4. 2021 NUDIL le NUJNO VARSTVO, ki bo organizirano v enoti PIKAPOLONICA (Rudarska cesta 10 a)

 

Nujno varstvo se organizira za otroke, katerih oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec, sta zaposlena v sektorjih kritične infrastrukture, določenih v 4. členu Zakona o kritični infrastrukturi (Uradni list RS, št. 75/17), v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja, zavodih s področja socialne varnosti, v Slovenski vojski, Policiji in v poklicnih gasilskih enotah. Odlok določa, da se zaposlitev staršev ugotavlja na podlagi potrdila delodajalca (drugi odstavek 2. člena), kar pomeni, da morajo starši (oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec) vrtcu predložiti ustrezno potrdilo o zaposlitvi.

 

V času zaprtja vrtcev oziroma, ko vrtci zagotavljajo samo nujno varstvo, so starši, katerih otroci vrtca ne bodo obiskovali, plačila oproščeni. Koriščenje nujnega varstva je za starše plačljivo.

 

Da bomo NUJNO VARSTVO lažje organizirali, vas prosimo, da nas obvestite o morebitni PRISOTNOSTI vašega otroka na tel. št. 040 586 131 oziroma na e-mail naslov dasa.bokal@guest.arnes.si do torka, 30. 3. 2021 do 17.00.

 

Brez potrdila delodajalca (dobite ga TUKAJ) otroka v vrtec NE bomo sprejeli.

 

 

Prosimo, da upoštevate naša navodila in pravila, po katerih delujemo v času epidemije.

 

O vseh nadaljnjih informacijah in ukrepih vas bomo obveščali preko naše spletne strani https://www.vrtec-trbovlje.si/.

 

 

HVALA ZA RAZUMEVANJE, SREČNO IN ZDRAVO!

 

                                                                                                                              Ravnateljica:

                                                                                                                               Daša Bokal