Ciciban

PRAVLJIČARNA

V okviru natečaja Pravljični svetovi, smo v naši enoti ustvarili kotiček posvečen umetnicama Svetlani Makarovič in Jelki Reichman. »Pravljični svet« smo si v naši enoti zamislili malo drugače, saj smo želeli umetnici (Makarovič in Reichman) predstaviti čimvečjemu številu otrok in staršev. V veliki garderobi smo s premikom in reorganizacijo pohištva postavili in ustvarili intimni zamik za branje otrok in staršev, posvečen omenjenima avtoricama. Našo »Pravljičarno« (kot smo jo poimenovali) krasi nekaj udobnega pohištva, preproga, izbrana dela avtoric Makarovič in Reichman iz revij Cicido in Ciciban, slikanice, članki, dodali smo še bralni bonton in pravila uporabe, ter starše seznanili z namenom zamika in jubilejem, ki ga avtorici v letošnjem letu praznujeta. Zamik »Pravljičarna« je staršem in otrokom, ki obiskujejo našo enoto (vključenih imamo 206 otrok) na voljo ves dan, največ obiska pa je v času prihodov in odhodov otrok v vrtec in iz vrtca, medtem ko strokovne delavke opisan zamik uporabljamo tudi za realizacijo izvedbenega kurikuluma, ob popoldanskih srečanjih s starši.

Zapisala: Manja Čamer