HOP, HOP, SKAKLJA BELI ZAJČEK

V sklopu projekta Beli zajček, ki spodbuja trajnostno mobilnost v vrtcih in družinah, smo se otroci in strokovne delavke iz najstarejših dveh skupin našega vrtca odločili, da odidemo na daljši sprehod na Kipe.

Pot do cilja nam je vzela dobre pol ure, otroci pa so jo brez težav prehodili. Ne samo to, na travniku smo bili do odhoda ves čas zelo aktivni. Igrali smo se s ponjavo, se žogali in igrali nogomet, plezali po drevesih in raziskovali okolico. Otroci so bili pravi mali detektivi. Našli so kar nekaj različnih gob, zanimive stopinje, igrali pa so se tudi z različnimi predmeti iz naravnega materiala, ki so jih našli v okolici (lesena brv,  različne večje in manjše veje). Med drugim smo tkali prijateljske vezi drug z drugim.

Čas je vse prehitro minil in morali smo se odpraviti proti vrtcu na kosilo. Prav vsak od nas si je danes zaslužil, da na svojega sivega zajčka prilepi bel krogec in pripomore k temu, da postane spet bel in čist.

Zapisala Alja Volaj, vzgojiteljica v oddelku otrok v starosti od 4 do 5 let