NARAVNO IN SLADKO

V vrtcu imajo otroci vsakodnevno na voljo sadje, za katerega v kuhinji skrbijo, da je čim bolj sezonsko in raznovrstno. Marsikdo od otrok se z določenim živilom ali pripravo le-tega prvič sreča ravno v vrtcu. V skupini se s pomočnico trudiva, da otroke na različne načine spodbujava k okušanju tudi tistega, kar jim na prvi pogled ni najbolj všeč.

V skupini si večkrat pripravimo naravni sok iz sadja, ki ga ne pojemo. Da ga ne zavržemo, je odlična rešitev prav sadni sok, pri katerem naenkrat porabimo večjo količino sadja. Tokrat smo se odločili, da si pripravimo vitaminski napitek iz pomaranč. Otroci so bili aktivni udeleženci pri pripravi, saj so se lahko preizkusili v ožemanju pomaranč. Dejavnost za otroke ni najlažja, zato sva jim seveda pomagali. Na koncu smo vsi skupaj nazdravili in se prepustili sladkemu naravnemu okusu. Predvsem pa je bil še slajši zato, ker smo ga pripravili z lastnim naporom. Kar pa je najboljše: sok so spili tuditisti, ki sicer pomaranč ne marajo.

Tudi sami si pripravite vitaminsko bombo, ki prežene spomladansko utrujenost. Pa na zdravje!

zapisala Alja Volaj, vzgojiteljica v oddelku otrok, starih 3-4 leta