OD CUOTE DO IGRAČE

Projekt z narečnim naslovom, ki združuje smiselno uporabo informacijsko komunikacijske tehnologije ter lokalno dediščino, ima svoje zametke v začetku šolskega leta, ko smo pričeli naše sodelovanje z ekipo Delavskega doma Trbovlje, 4. dritl. Otroci so se skozi leto postopoma seznanjali z uporabo pametnega telefona za namen snemanja in fotografiranja ter se uvajali v izdelavo stop motion animacije.

Spomladi se je izkristalizirala ideja o konkretni vsebini projekta, ki je želel prikazati življenje in igro otrok v našem kraju dve ali več generacij nazaj. V skupini smo izdelali dve vrsti igrač, kot so jih poznali nekoč, pri obeh pa smo uporabili koščke blaga, krpe, cape, cunje - po trboveljsko: cuote.

Izdelavo in igro s temi igračami smo obeležili s pomočjo mobilnega telefona, s katerim so otroci posneli izdelavo in igro, fotografirali izdelke ter sodelovali pri izdelavi stop motion animacije. Pri tem so se na eni strani seznanjali s koščkom naše dediščine, hkrati pa so pridobivali tudi v sodobnem času koristne IKT kompetence.

Inovativni projekt smo zaokrožili s filmčkom, ki smo ga oblikovali ob pomoči ekipe 4. dritl, in ki bo predvajan tudi na velikem platnu v dvorani Delavskega doma v Trbovljah, 6. junija ob 18. uri. Vabljeni k ogledu!

Zapisala Maruša Prelogar, vzgojiteljica v oddelku otrok v starosti 5-6 let