SPREHOD V NARAVO

V skupini Muce lepo, sončno vreme izkoriščamo za dejavnosti in igro na prostem. Tako smo prejšnji teden imeli kar 2x kosilo na vrtčevskem igrišču. O, kako je bilo to imenitno in drugačno! Otroci so se počutili posebne, pomembne, saj so pri pripravi mize morali sodelovati vsi. In prav z veseljem so vsi sodelovali. Mizo so prekrili s prtom, prinesli so krožnike, pribor, velike posode s hrano, skodelice itd… Po končanem obroku so seveda za seboj tudi vse pospravili, brez najinih navodil. Še preden smo povsem zaključili, so otroci že prosili, da bi naslednji dan tudi jedli zunaj. Zelo jim je bilo všeč.

V petek smo se odpravili na izlet na Kipe. Med potjo smo srečali prijaznega gospoda s kužkom, ogledali smo si koze, na Kipah pa smo se najprej okrepčali z vodo in nektarinami, potem pa smo tekli, se žogali, telovadili in se zabavali. Za konec in za umiritev, smo izvedli jogo na prostem. Po poti nazaj, smo spoznavali pridelke na njivah, sadeže na drevesih in ugotavljali, kaj se da iz njih pripraviti. Odločili smo se, da bomo za prvi jesenski dan pripravili sok iz sadja.

Do takrat vas lepo pozdravljamo.

Zapisala Petra Sedej, vzgojiteljica v skupini Muce, otrok v starosti 5-6 let