USTVARJAMO ANIMACIJE

V našem vrtcu smo se letos povezali s člani Spekulum Artium, ki ponujajo brezplačne poskusne delavnice – animacije za otroke najstarejših skupin. Letošnja tema je »Kulturna dediščina Trbovelj«, zato bodo otroci s tehniko »STOP MOTION« ustvarjali animacije na temo »rudarsko življenje«. Otroci bodo tako razvijali svojo ustvarjalnost, se učili porazdeljevanja vlog in s tem krepili medsebojno sodelovanje.

Stop – motion je ena izmed tehnik animacije, pri kateri se stvari fotografirajo. Ko se vse slike združijo, se ustvari gibanje in narejena je animacija. Otroci bodo lahko ustvarjali svoje animacije, pri tem pa bodo uporabljali različne materiale, razvijali svoje ideje, ipd. Otroci bodo delali v skupinah ali po svoji želji sami v »filmskih kotičkih«.  Delo b o potekalo celo šolsko leto.

Pripomočke za delo in tehnično podporo nam omogočajo člani 4. DRITL-a Trbovlje, za kar se jim lepo zahvaljujemo. Konec šolskega leta bo sledila tudi predstavitev v Delavskem domu.