OBVESTILO O UKREPIH

Spoštovani starši!

V Vrtcu Trbovlje sledimo smernicam MIZŠ in navodilom ustanoviteljice in smo se s preventivnimi ukrepi in Načrtom za zagotavljanje kontinuiranega dela v času Koronavirusa začeli ukvarjati že konec februarja.

Naš načrt in preventivne ukrepe smo predstavili na Svetu zavoda in kasneje tudi predstavnikom Sveta staršev (preventivna navodila).

Vse starše smo obvestili (oglasne deske pred vsako igralnico) o preventivnih ukrepih s poudarkom na  higieni rok in zdravemu prihodu otrok v vrtec. Posebno smo na higieno in upoštevanje preventivnih ukrepov opozorili naše zaposlene ter jim podali navodila za razkuževanje kot tudi za doslednost pri higieni tako njih samih, kot tudi otrok.

V igralnice smo namestili razkužila in poskrbeli za zadosten sanitetni material. Vseskozi poteka tudi prezračevanje in razkuževanje prostorov, sredstev (igrač), kljuk ter tudi tal.

Odpovedali smo "privajanj na vodo«, prepovedali obiske zunanjih ustanov, zunanjim izvajalcem vstopa v vrtec ne dovolimo (izobraževanja, dijaki, študenti...), zaposleni ne odhajajo na izobraževanja oz. službene poti, odpovedali smo celodnevno izobraževanje s FIT vsebinami ter na kasnejši čas prestavili vsa popoldanska druženja s starši.

Na zaposlene vsak dan apeliramo, da dosledno upoštevajo vse ukrepe ter z otroki preživijo čim več časa na zraku.

Starše naprošamo,

• da otroci s seboj ne prinašajo igrač od doma in da z otroki v popoldanskem času ne hodijo na nikakršne dejavnosti oziroma v prostore, kjer se zbira večje število ljudi.
  • da o morebitnem slabem počutju otroka ali družinskih članov, otroci ostanejo doma.

Ukrepi veljajo do preklica.

Ravnateljica:

Daša Bokal