Aprilsko dogajanje v Mojci

V aprilu so enoto Mojca obiskale prostovoljke iz Območnega zrduženja Rdečega križa Trbovlje in Turističnega društva Trbovlje, ki so otrokom pripravile prav posebno presenečenje. Obujali so stare slovenske običaje iskanja pisank. Po igrišču vrtca so bile skrite pisanke ter čokoladna jajčka, otroci pa so jih morali najti čim več. Zmagovalki, ki sta našli največ jajčk, ter posebno, zlato jajce, pa sta med otroke razdelili bonbone ter družabno igro, ki spodbuja otroke k medsebojni pomoči.

V času velikonočnih praznikov so se otroci iz skupine Ježki, Gumbki in Gozdni škratki lotili izdelovanja zajčkov, kokošk, ter kartonastih pirhov iz naravnih materialov, katere so nabrali med sprehodom in si tako na zanimiv način prinesli delček narave v vrtec. Ob svetovnem dnevu Zemlje pa so otroci sadili jagode.

Zapisala Katja Barlič