ČAROVNICA MICA NA OBISKU

Mica živi za deveto goro,

v gradu za sto in eno vodo.

Rada se smeje in hihita:

HI, HI, HI, HI, HI, HA, HA, HA, HA!

Kuha napoje in čara si vmes.

V shrambi je njeni polno čudes!

Skače med lonci. Išče zeli.

Včasih zapoje, zapleše si:

"LA, LA, LA, LA...!"

Tako je odzvanjalo ob prihodu naše čarovnice Mice. Obiskala nas je na veliki metli s čarobno palico v roki in velikim loncem, ki ga je obesila na stojalo. V svoj lonec je zmetala najrazličnejše sestavine: pajke, listje in storže, perje, dodala je še nekaj črvov, na koncu pa še celo papigo. S svojimi čarobnim izreki je čarala in čarala in pričarala pravi zeleni čarobni napoj. Napoj ima zelo močan učinek, zato smo ga razredčili z vodo in si ga privoščili pri kosilu. Otroci so bili tako vzhičeni in navdušeni nad celo predstavo, da se je po pripravi čarobnega napoja spontano odvila čarovniška zabava, kjer so se otroci preobrazili v čarovnice, mahali s čarovniškimi palicami in jahali otroške metle... in švist izginili v nebo.

(Ne povejte otrokom - zeleni zvarek čarovnice Mice je pravzaprav metin sirup)

Zapisala Alja Volaj, vzgojiteljica v skupini otrok v starosti 4-5 let