DEJAVNOSTI V TEDNU OTROKA V ENOTI MOJCA

Za otroke smo v tem tednu pripravili pestre aktivnosti, ki jih povezuje druženje vseh skupin, ki bivajo v naši enoti.

V ponedeljek smo na skupnem druženju na ploščadi pred vrtcem najprej s pesmijo voščili naši vzgojiteljici Katarini, sledila pa je plesna ustvarjalnica pod vodstvom vzgojitelja Janeza.
V torek so se otroci iz najstarejše skupine z vzgojiteljicama Lili in Katarino odpravili v telovadnico Partizan, kjer so pod vodstvom vaditelja plezanja preživeli aktivno gibalno uro. Otroci iz mlajših skupin ter iz razvojnega oddelka pa smo se družili ob kitari, ki jo je v roke prijela vzgojiteljica Alja, in zapeli nekaj jesensko obarvanih pesmic. Vzgojiteljica Nataša je otrokom prebrala zgodbico Prodajalna gumbov Vide Brest, nato pa so otroci oblikovali svoje papirnate denarnice in tudi mi smo nato  "odprli" prodajalno sadja, v kateri so otroci kupovali z gumbi. Pri vzgojiteljici Maruši je bil odprt tudi "bankomat" za dodatne dvige denarja - gumbov. Po tej malo drugačni dopoldanski malici pa je potekala še ustvarjalnica, v kateri so otroci oblikovali ježke iz naravnih materialov.

V sredo načrtujemo jesenski piknik na našem igrišču, ko bodo lahko otroci lahko okušali plodove jeseni, v četrtek pa bomo priredili jesenski kros, ko se bodo otroci pomerili v teku; strokovni delavci bomo progo postavili kar na igrišču vrtca, kakor vsako leto.
V petek bomo za otroke pripravili igrano predstavo Debela repa po istoimenski ruski ljudski pravljici, ki jo bomo izvedli strokovni delavci v enoti.

Skratka, otrokom druženja in raznolikih dejavnosti ne bo manjkalo. Vzporedno z vsemi temi dejavnostmi pa naš mali vrtec že dobiva jesensko podobo z nastajajočimi naravnimi kotički in razstavami jesenskih plodov.