DELAVNICA IZDELAJ SVOJ HOLOGRAM

Tudi v letošnjem letu v sodelovanju z Delavskim domom Trbovlje izvajamo projekt multimedijski vrtec. V naši enoti je v projekt vključena skupina najstarejših otrok in za nami je že prva delavnica, pri kateri so lahko otroci izkusili smiselno rabo pametnega telefona. Delavnico sta vodila Bodgan Šteh in Tanja Hanžič.

Uvodoma so otroci opazovali hologram, narejen s pomočjo tablice in prozorne piramide. Vsebina, predvajana na tablici, je odsevala navzgor v piramidi in ustvarila učinek holograma. V nadaljevanju so otroci iz trše prozorne folije izdelali vsak svojo piramido, primerno za ustvarjanje hologramov s pomočjo pametnega telefona. V igralnici smo oblikovali manjši zatemnjen kotiček, v katerem so bili hologrami dobro vidni. Otroci so polagali piramido na ekrane z različnimi posnetki (hologram video) in opazovali pojav holograma.

Ker je izvedba zelo preprosta, bodo otroci dejavnost lahko ponovili doma in staršem pokazali, kaj so novega izkusili. S tovrstnimi dejavnostmi želimo spodbuditi razmišljanje o smiselni rabi pametnih telefonov, ki so naša sedanjost in prihodnost. Vloga odraslih je v tem, da njihovo uporabo pri otrocih ustrezno usmerjamo.

Zapisala Maruša Prelogar,
vzgojiteljica v skupini otrok v starosti 5-6 let