DIŠI PO JESENI

JUHUHU, JESEN JE TU!

V skupini Muce smo prvi jesenski dan obeležili s pripravo sadnega soka. Otroci so v sokovnik dali jabolka in grozdje in opazovali, kaj se z njim zgodi.....Čudno... sadje se pretvori v sok, olupki gredo pa v drugo posodo...Kako zanimivo.
"Uau, kako okusen je ta sok,"  je bilo slišati komentarje. Otroci so sok popili do zadnje kapljice in že spraševali, kdaj ga bomo naredili še več...Na zdravje....

Deževen ponedeljek smo si popestrili z ličkanjem koruze. Otrokom je bila dejavnost zelo zanimiva, bili so vztrajni in natančni. Koruzo smo pospravili na okenske police, da se bo posušila in že smo ugotavljati, kaj bi iz nje ustvarili. "Iz nje specimo kokice, ali pa jo skuhajmo," je bilo slišati otroke. No na koncu smo se odločili, da bomo iz nje ustvarili kakšne izdelke in se z njo poigrali v kotičku Narava. Koruzne storže bomo uporabili za izdelavo lutk, koruzne laske pa za pripravo čaja.

Zapisala Petra Sedej, vzgojiteljica v oddelku otrok v starosti 5-6 let.