DRUŽENJE BABIC IN DEDKOV PRI NAJMLAJŠIH

Babice in dedki ne samo da popestrijo otrokov vsakdan, ampak tudi obarvajo njegov čustveni svet in pustijo v spominu neprecenljive sledi. Nesebično nam pomagajo pri skrbi in vzgoji vnukov. Pomagajo jim odraščati in se učiti najrazličnejših veščin.

V naši skupini se dnevno srečujeva z njimi, ko pripeljejo otroke v vrtec oziroma ko prihajajo ponje ter so tesna vez ter posredniki najrazličnejših informacij med nama in starši. V zahvalo smo jih povabili v našo igralnico in dopoldan preživeli v njihovi družbi.

Za začetek smo prisluhnili nežnim zvokom Koshi zvončkov in nekaj minut namenili sprostitvi. Nato smo skupaj igrali družabno igro tombola na temo glasbenih inštrumentov in prepevali pesmi ob spremljavi kitare. Predstavili smo se s plesom Lepa anka kolo vodi ter se skupaj zavrteli pod roko na pesem Ob bistrem potoku je mlin. Za konec smo za naše goste pripravili tudi pogostitev ter ob torticiin soku prijetno pokramljali.

Alja Volaj, vzgojiteljica v oddelku otrok v starosti 3-4 leta