GASILCI V ENOTI MOJCA

Našo enoto sta obiskala gasilca. Uau, še gasilski avto sta pripeljala s seboj. Pa to še ni vse: na glavo sta otrokom posadila čelado, povedala sta, kaj vse počneta, predstavila sta terensko vozilo, s katerim odidejo na teren v primeru nesreče ali požara v gozdu....Pripravila sta nam poligon, katerega smo z lahkoto premagali, na koncu pa se je kdor je želel, preizkusil v gašenju. S čisto pravo cevjo so otroci pogasili požar (rdeča posoda). To je bilo res zabavno! Pogledali so tudi terensko vozilo, sedli vanj in zelo navdušeno pritiskali na hupo in  prižigali luči. Bilo je res zabavno, zelo poučno in nepozabno. Prišli so ravno pravi mesec, saj je  ravno oktober mesec požarne varnosti. Srečno vsem.

Zapisala Petra Sedej, vzgojiteljica v skupini 5-6 let.