Izmenjevalnica oblačil

O pomenu trajnostnega ravnanja poskušamo z zgledom učiti otroke že v predšolskem obdobju. Tako so že tradicionalno v enoti Mojca tudi letos organizirali izmenjevalnico oblačil. Starše so povabili k sodelovanju z zbiranjem rabljenih otroških oblačil in obutve. Tako so, namesto, da bi otroška premajhna oblačila zavrgli, le ta prinesli v vrtec, strokovni delavci so oblačila pregledali, sortirali po velikosti in jih lično zložili. Starše so nato povabili, da vzamejo, kar potrebujejo. Tako se vsako oblačilo uporabi večkrat in se prispeva k bolj čistemu okolju.
Vsa oblačila, ki so ostala, so tudi letos, otroci podarili organizaciji Rdeči križ Trbovlje, ki bo poskrbela, da bodo oblačila prišla v prave roke.