JANUARSKO DRUŽENJE S STAROSTNIKU V DOMU UPOKOJENCEV FRANCA SALOMONA

Tudi v novem koledarskem letu nadaljujemo z rednimi mesečnimi obiski starostnikov v trboveljskem domu upokojencev. Tokrat je bil naš skupen cilj druženja med drugim razvijanje fine motorike oziroma prstne spretnosti, kar je pomembno tako v predšolskem obdobju kot na jesen življenja.

V dom smo se odpravili opremljeni z različnimi igralnimi sredstvi, ki tako ali drugače prispevajo k doseganju zgoraj omenjenega cilja, svoje pa so pripravili tudi v domu. Ob našem prihodu so nas že pričakali starostniki, otroci pa so se pomešali mednje in pričeli z igro. Skupna ura je minevala ob gradnji z drobnimi gradniki, sestavljanju sestavljank, oblikovanju nakita iz drobnih delčkov, oblikovanju podob z vstavljanjem žebljičkov ter igranju družabnih iger, ki zahtevajo prstno spretnost.

Ob opazovanju medsebojnih interakcij ter odzivov na eni in drugi strani so se v nama s pomočnico porajali prav posebni občutki in misli, ki jih je težko ubesediti in zapisati.

V dom se zopet vračamo v februarju, ko bomo skupaj ustvarjali iz papirja.

Maruša Prelogar, vzgojiteljica v oddelku otrok v starosti 5-6 let