KUHAMO JUHO

V času raznolikih buč, smo se v skupini odločili, da skuhamo bučno juho. Otroci so izbrali največjo v igralnici in priprava se je začela. Najprej smo bučo izdolbli in iztrebili bučna semena. Le ta smo pripravili za sušenje in jih bomo naslednje leto porabili za sajenje. Bučo sva vzgojiteljici olupili in narezali na večje kose. Nato se je vsak lahko preizkusil v rezanju buče na manjše kose. Buča je bila zelo trda, zato so se majhni prsti morali zelo močno potruditi in s skupnimi močmi nam je uspelo narezati dve zvrhani posodi. Lotili smo se našega recepta, na katerega smo narisali vse potrebne sestavine in kuharske pripomočke.

Otroci so z veseljem sodelovali pri celotni pripravi, kuhanje pa je dokončala vzgojiteljica Nataša. Ko je prinesla lonec v igralnico so otroci z zanimanjem pogledovali vanj. Juho smo si privoščili pri kosilu in bila je res odlična. Ob tem so otroci spoznavali tako pripravo kot tudi pomembnost sezonskih živil in raznolikost uporabe. Prašički so se ta dan zagotovo razveselili ostankov.

zapisala Alja Volaj, vzgojiteljica v skupini otrok v starosti 4-5 let