KULTURNI UTRINKI V SKUPINI SRČKI

Ob mesecu kulture smo tudi dejavnosti v skupini obarvali bolj kulturno: umetniško, pesniško ter s pridihom domovinske vzgoje.

Otroci so se seznanjali z našim največjim pesnikom, Francetom Prešernom, in njegovim življenjem. Prebirali smo poezijo, risali z ogljem, Prešernovo strast do fig pa smo počastili s pripravo presnih figovih kroglic. Spoznali so tudi slovensko himno in se seznanjali s primernim vedenjem ob predvajanju. Ob tem pa smo več kot teden dni pripravljali dramatizacijo, v kateri so otroci prikazali zgodbo iz pesmi Povodni mož. Otroci so prinašali oblačila in inštrumente za predstavo, pripravljali rekvizite in se vživljali v vloge.

K pripravi proslave v enoti smo povabili še ostale skupine ter mladega glasbenika in pesnika Vida. Otroci so se predstavili z deklamacijami, Vid pa z igranjem na kljunasto flavto in branjem avtorske poezije. Prireditev smo zaključili z dramatizacijo naše skupine.

Otroci so ob dejavnostih vidno uživali, hkrati pa doživljali kulturo kot nekaj prijetnega.

Likovno razstavo naših del si lahko ogledate v garderobi starejših otrok.

Zapisala Maruša Prelogar,
vzgojiteljica v skupini otrok v starosti od 5 do 6 let