NOČ V VRTCU

V letošnjem letu sva si s pomočnico zadali nov izziv: izpeljati noč v vrtcu. Predlog sva predstavili tako otrokom kot staršem že na začetku šolskega leta, v mesecu juniju pa smo dogodek tudi izvedli.

Kot uvod v naš večer so otroci za starše pripravili lutkovno predstavo in pevski nastop. V zadnjo pesmico, ki smo jo spremljali z gibi, smo vključili tudi starše. Po kulturnem uvodu smo se poslovili in nača dogodivščina se je pričela. Medtem ko je skupina otrok pomagala pri pripravi pice, je druga skupina ustvarjala na blago s tekstilnimi barvami. Med peko pice smo s pomočjo avtomata pripravili še kokice za kino, ki je sledil. Pripravili smo omizje za večerjo in si privoščili "pico Mojca", kot smo jo poimenovali. Med risanko so si otroci privoščili še kokice. Po kinu smo otvorili še mini disko, pri katerem niso manjkale barvne disko luči, nato pa so otroci že sami prosili, da bi radi šli spat! Pripravili smo ležalnike, oblekli pižame in si umili zobke. A spanca kar ni bilo, otroci so bili preveč polni doživetij, da bi se hitro umirili. Pomagali smo si z meditativno pravljico in inštrumentalno glasbo, ki je nazadnje vse zazibala v miren spanec.

Lahko rečeva da je bila noč v vrtcu za vse pozitivna izkušnja. Ne le nepozabno doživetje, za mnoge otroke tudi prelomnica, saj so nekateri prvič prespali nekje drugje. Verjameva, da sva s tem dodali pomemben košček k otrokovi pozitivni samopodobi! Hvala, starši, za vaše zaupanje!

Zapisala Maruša Prelogar, vzgojiteljica v skupini otrok v starosti 5-6 let