OBISK TERAPEVTSKE PSIČKE V SKUPINI

V letošnjem letu je, kot veste, naš vrtec odprl vrata projektu Tačke pomagačke, in terapevtska psička Tara in njena vodnica Lara sta že obiskali dve izmed skupin v naši enoti. Ob tokratnem obisku pa so bili stika s psičko deležni še preostali otroci.
Zelo umirjena in vodljiva psička je v času obiska ležala na svoji odeji, na blazini med otroki in se odzivala na vsako navodilo svoje vodnice. Vodnica je pripravila vrečo, iz katere so otroci vlekli različne pripomočke, ki so jih potem preizkušali: s krtačo so krtačili psičko, ji skrili žogico, ki jo je nato iskala, ji nataknili povodec, s stetoskopom poslušali bitje njenega srca ... interes otrok je bil velik in le s težavo so se držali dogovorov, da ne govorijo preglasno in da lahko psičko boža le eden naenkrat.
Prisotnost živali na otroke vedno deluje zelo pozitivno, zato je ta projekt dobrodošla obogatitev.

Zapisala Maruša Prelogar, vzgojiteljica v skupini otrok v starosti 5-6 let