OGLED FESTIVALA NOVOMEDIJSKE KULTURE SPECULUM ARTIUM

Najstarejši otroci iz naše enote so imeli redko priložnost ogledati in izkusiti primere umetniških del, ki jih navdihuje najnovejša tehnologija. V Delavskem domu nas je sprejel prijazen vodič Bogdan, ki nas je vodil po prostorih Delavskega doma in mestnega muzeja, kjer so bile razstavljene posamezne umetniške inštalacije.

Otroci so med drugim opazovali gibanje elektronskih žužkov, ki komunicirajo z laserskimi žarki; kačo, ki se z gibanjem odziva na zvok; muhe, ki na zaslonu oblikujejo obris človeka, ki stoji pred njim; robota, ki posnema mimiko njihovega obraza; božali so rastline in opazovali, kako na projekciji pred njimi ob tem raste rastlina. Nekatere inštalacije so bile le na ogled, pri drugih pa so lahko otroci aktivno sodelovali.

Maruša Prelogar, vzgojiteljica v oddelku otrok v starosti 5-6 let