OTVORITEV FEBRUARSKEGA KULTURNEGA DOGAJANJA V NAŠEM VRTCU

Februarsko druženje skupin v naši enoti je bilo v tem mesecu v znamenju slovenskega kulturnega praznika. Otroci iz rednih skupin vrtca so se predstavili s plesnimi točkami, pridružili pa so se nam tudi otroci iz razvojnega oddelka, ki so našo malo prireditev spremljali in doživljali.

Vodja naše enote je ob začetku otrokom povedala nekaj besed o Francetu Prešernu, nato pa smo ob dvigu slovenske zastave stoje zapeli slovensko himno vsi, ki jo znamo.

Osrednji gost današnjega druženja je bil Vid, učenec 3. letnika glasbene šole, ki je prireditev popestril s tremi klasičnimi skladbami, ki jih je zaigral na kljunasto flavto. Vid je otrokom tudi predstavil svoj inštrument in odgovoril na nekaj vprašanj o njegovi prostočasni dejavnosti.

Z druženjem smo tako otvorili mesec kulture v naši enoti, ki ga bomo vsekakor obeležili tudi na druge načine.

Maruša Prelogar, vzgojiteljica v oddelku otrok v starosti 5-6 let