Pomlad v enoti Mojca

V enoti Mojca že vse diši po pomladi. Med starimi zidovi že lep čas odmevajo pesmi o pomladi, tudi Mojčin zborček se pridno ogreva in prepeva o zvončkih in trobenticah. Otroci so jesensko vresje v cvetličnih koritih zamenjali s cvetočimi trobenticami in tako polepšali okolico enote. Najstarejša skupina se je odpravila raziskovat bližnjo in daljno okolico vrtca, kjer so spoznavali znanilce pomladi, ter opazovali živali. Vse skupine so okna okrasile s spomladanskim cvetjem, tudi vhod enote vabi s cvetličnimi risbicami in oznanja toplejše dni, ki so pred nami. Otroci cele enote se redno, enkrat tedensko, družijo na nivoju enote, zadnje druženje je bilo v znamenju dramatizacije najstarejše skupine. Uprizorili so predstavo Trije metulji in navdušili z igro in rekviziti, katere so izdelali sami.

Enota pa se bo pridružila tudi očiščevalni akciji, da bo lepša in privlačnejša tudi okolica vrtca.

Zapisala Katja Barlič