POMLADANSKI IZLET NA KIPE

V septembru, ko smo prvič izpeljali izlet na Kipe, sva vzgojiteljici sklenili, da to krasno izkušnjo v naravi preko leta še kdaj ponovimo. Žal nam vreme v jeseni in kasneje spomladi ni bilo naklonjeno. Končno so prišli pravi pomladni, pravzaprav že kar poletni dnevi, zato je kmalu padla odločitev za izlet.

Tokrat so se nam pridružili najmlajši iz enote, otroci iz skupine Zmajčki z vzgojiteljicama Aljo in Natašo. V starostno mešani koloni smo se odpravili v hrib. Daljšo pot smo s skupnimi močmi uspešno premagali in na cilju poiskali senco. Najprej smo poskrbeli za žejo in lakoto, nato pa smo se prepustili igri in raziskovanju narave.

Otroci so se z navdušenjem vključili v igri "Kače in lestve" ter "Človek ne jezi se" v obliki velikih preprog. Posedli so na tla in se zaigrali. Drugi so raziskovali okolico in tekali po travniku.

Tudi tokrat je dopoldne minilo kar prehitro. Mi pa že razmišljamo, ali bi pred "počitnicami" izlet ponovili, saj imamo nove ideje za preživljanje časa v naravi.

Zapisala Maruša Prelogar, vzgojiteljica v oddelku otrok v starosti 5-6 let