POŠLJI MI RAZGLEDNICO

Iz filatelističnega društva je prišlo prijazno povabilo k ogledu njihove razstave znamk. Skupino so obdarili tudi z razglednicami in znamkami, ki so jih lahko otroci sami porisali ter opremili z znamko. Pa so otroci vedeli, kaj je razglednica in kaj je znamka?

Strokovne delavke smo že v preteklih letih zaznale, da se razglednica in znamka umikata iz vsakdanjega življenja otrok. Tudi tokrat se je izkazalo tako, ko smo "načeli" to temo. Otroci so si ogledali že napisane in odposlane razglednice in se seznanili z novima besedama. Ob razglednicah so se seznanili, kam se nalepi znamka, kam se zapiše naslov, in kje je prostor za sporočilo in risbico. Opremljeni z novimi spoznanji so soustvarili in opremili svoje razglednice.

Pred ogledom razstave smo si ogledali tudi pošto v bližini našega vrtca ter glavno pošto v mestu. Za piko na I pa so otroci pred oddajo razglednic v poštne nabiralnike vsak svojo tudi opremili s pravim poštnim žigom.

Kdo ve? Morda pa vas na naslednjem izletu otroci spomnijo, da pošljete kakšno razglednico.

Zapisala Maruša Prelogar, vzgojiteljica v skupini otrok v starosti 5-6 let