Praznični december v enoti Mojca

December je najbolj pravljičen čas v letu in strokovni delavci vedno pripravimo posebna dogajanja in presenečenja za otroke. Tako je bilo tudi letos v enoti Mojca vse v znamenju prazničnih dni. V najmlajši skupini Ježki so med drugim otroci izdelovali novoletne okraske za smrečico, ki so jo tudi sami okrasili. Poslušali so zgodbo Snežni medo in izdelali svoje novoletne lučke ter po predlogi Snežnoska ustvarili novoletne risbice snežake.

Za otroke v skupini Gumbki je bil cel december posebno čaroben. Za to so poskrbeli skrivni škratki, ki so otroke vsak dan razveseljevali s pismi. Že iskanje pisma je bila včasih zahtevna, drugič pa prav zabavna naloga. V pismih so jih navadno čakale naloge, kot so učenje nove pesmi, peka in krašenje piškotov, obisk iz glasbene šole, izdelovanje voščilnic in okraskov za na smreko, fotografiranje za zimsko deželo, poslikava oken, izdelovanje snežaka in snežne vasice, ter krašenje rokavičk. Včasih pa so jih v pismu čakala mala sladka presenečenja, katerih so se še posebej razveselili.

Tudi otroci iz skupine Gozdni škratki so se vneto pripravljali na prihajajoče praznike. Izdelovali so različne izdelke na temo sovic,saj jih je prav sovica vsak dan obiskala in jim pustila skrivnostna sporočila s prav posebnimi nalogami. Poslušali so veliko pravljic, kot so Vilibald, Najlepše darilo, Snežakov prvi božič, Čarovničkin božič ter Mali medo in presenečenje. Izdelovali so novoletna drevesca in za otroke ostalih skupin pripravili dramatizacijo Vilibald, ki ji je sledila svečana krasitev smečice. Udeležili so se predaje risbic projekta „Samo otroci nas držijo pokonci“ in starostnikom iz Doma upokojencev Franc Salamon zapeli nekaj prazničnih pesmic in jim tako polepšali njihov vsakdan.

Otrokom v razvojnem oddelku Miške smo strokovni delavci pričarali posebno vzdušje z okrasitvijo in praznično glasbo, ki je vsak dan odmevala v njihovi igralnici. Otroci so se, po svojih močeh, pridruževali decembrskim aktivnostih. Uživali so na snegu, se sankali in kepali, ter si ogledali nekaj predstav. Tudi oni so dobili obisk iz Glasbene šole Trbovlje, najboljše presenečenje pa je bil seveda obisk Dedka Mraza.

Otroci vseh skupin so poskrbeli, da je po vsej enoti dišalo po praznični peki medenjakov in drugih piškotov, vsi so okrasili svoje igralnice in skupne prostore ter novoletno smrečico. Najstarejši otroci so na igrišču pripravili predstavo Vilibald, ki so si jo ogledali vsi otroci iz enote. Otroci so izdelali novoletne voščilnice s toplimi željami za prihajajoče leto. Ves december so med starimi stenami naše ljube enote Mojca odzvanjale božične melodije, otroci pa so praznično vzdušje širili med ljudi v soseski. Pravljični decmeber smo zaključili s predstavo Dobri snežak, ki ji je sledil obisk Dedka Mraza, ki je otrokom pričaral nasmehe na obrazu, strokovnim delavcem pa prinesel upanje na prijazno in zdravja polno novo leto. Srečno!

Zapisala Katja Barlič