PREDSTAVITEV STOP MOTION ANIMACIJE V ODDELKU NAJSTAREJŠIH OTROK

V začetku oktobra sta skupino najstarejših otrok obiskala Tanja in Bodgan iz Delavskega doma Trbovlje, ki sta otrokom predstavila izdelavo stop motion animacije - kako s pomočjo programa na pametnem telefonu in z nekaj vsakdanjimi predmeti posneti kratko animacijo oziroma risanko. Otroci so delali v treh skupinah in izmenjevali vloge snemalca in igralca. Ob tem so se seznanjali s postopkom, novimi besedami, kot je na primer "kader" ter opazovali, na kaj je potrebno biti pozoren pri izvedbi.

Otroci so pokazali različne stopnje interesa in samoiniciativnosti. Zunanja sodelavca sta v skupini pustila stojalo in telefon, da bodo imeli otroci možnost večkrat uriti postopek, strokovne delavke pa bomo ob tem prepoznavale močna področja in interese otrok. Ko bodo otroci vešči ravnanja s telefonom in animiranja, bomo dejavnost nadgradili z iskanjem zgodbe za daljšo animacijo, izdelavo scene in pripomočkov, ki jih bomo uporabili.

V vrtcu imamo več možnosti za uporabo izobraževalne tehnologije, pri čemer strokovni delavci načrtujemo smiselno vključevanje le-te, da podpira cilje, ki jim sledimo, in pripomore k razvijanju otrokovih kompetenc.

Maruša Prelogar, vzgojiteljica v oddelku otrok v starosti 5-6 let