PREVENTIVNE DEJAVNOSTI NA PODROČJU ZDRAVJA ZOB

V najstarejših dveh skupinah zadnja dva tedna posvečamo povečano pozornost različnim dejavnostim, preko katerih otroci pridobivajo znanja in veščine za ohranjanje zdravja svojih zob.

Skozi pogovore, ogledovanje predmetov, branje slikanic in zanimivosti ter tudi poskuse otroci spoznavajo pripomočke za nego, hrano, ki zobem škodi ali koristi, bogatijo besedišče in širijo svoje znanje o tej temi.

V sklopu teme nas je obiskala tudi strokovna delavka za preventivo iz šolske zobne ambulante, ga. Tina Smrkolj, ki je za otroke izvedla poučno uro, pri kateri so se otroci ob lutki seznanili s pravilno tehniko ščetkanja, nato pa jo tudi praktično preizkusili na sebi.

Tudi ko bomo s temo zaključili, bomo v obeh skupinah nadaljevali s ščetkanjem zob v vrtcu, saj smo prva enota Vrtca Trbovlje, ki je v ta namen prejela ščetke za vse otroke, zobne paste in ustrezne omarice za shranjevanje. Ščetkanje je namenjeno predvsem urjenju v tehniki ščetkanja ter utrjevanju navade in ne nadomešča redne domače higiene zob.

Maruša Prelogar,
vodja enote