PRIPRAVILI SMO BEZGOV SIRUP

Narava nam v tem poznem pomladanskem času veliko ponuja. Skoraj na vsakem koraku diši kakšen bezgov grmiček. Ker je priprava sirupa tako enostavna, ga z otroki pripravljam skoraj vsako leto, saj tudi najmlajši lahko sodelujejo pri pripravi, okus sirupa pa je priljubljen in odlično odžeja.

Otroci so bezgove cvetove narezali s škarjami, olupili so limone in sestavine stresli v lonec ter premešali. Gotov sirup so pomagali precediti ter naliti v steklenice. Vonjali so bezeg, sirup v nastajanju; okušali so posamezne sestavine in gotov sirup. Ogledali so si pripomočke, jih poimenovali in se poučili o njihovi uporabi. Motivacija za sodelovanje je bila velika, otroci so odlični kuharski pomočniki.

Bezgov sok bo tako odžejal vse otroke v enoti, dokler ga ne zmanjka. Otroci pa so dobili še eno izkušnjo, ki jo bodo lahko prenesli tudi v družinsko okolje.