PRIVZGAJANJE VREDNOT PRI NAJMLAJŠIH

V skupini Zvezdice smo v mesecu novembru del dejavnosti namenili seznanjanju z oblačili in njihovimi poimenovanji, otroci so oblačila prepoznavali, razvrščali ... v to temo pa smo vpletli tudi privzgajanje vrednote pomoč sočloveku, ki je trenutno aktualna vrednota v programu Zmagujemo z vrednotami, v okviru katerega naš vrtec že več let izvaja dejavnosti za privzgajanje vrednot.
Starše sva prosila, naj doma poiščejo kakšno oblačilo, ki ga ne potrebujejo več in ga prinesejo v vrtec. v vrtcu smo oblačila uporabili pri dejavnostih, ob koncu teme pa smo jih zapakirali v vrečo, ki sva jo odložila v zabojnik za oblačila.
V sklopu dejavnosti smo se pogovarjali, da bodo oblačila dobili tisti, ki jih nimajo in jih potrebujejo. Tudi starše sva prosila, da otroke vključijo v izbor oblačil in se ob tem pogovarjajo, zakaj jih pripravljajo.
Pri otrocih te starosto, zlasti najmlajših, je privzgajanje te vrednote na ravni omogočanja konkretnih izkušenj, ko bodo - upamo - sčasoma oblikovale ravnanja otrok in pripeljala do ponotranjenja te vrednote.