PUSTNI TOREK V ENOTI MOJCA

Na pustni torek so vzgojiteljice odšle na kolektivni dopust ter pustile odprta vrata le za maškare. Vrtec so napolnile različne pustne šeme in v igralnicah je zavladalo prav posebno vzdušje, seveda pa ni šlo brez vonja po slastnih marmeladnih krofih. Čeprav letos ni bilo snega, so se maškare odločile, da združijo moči in odženejo zimo. Niso bile prepričane, da jih je dovolj. Iz dežele Čira Čara, je zato na metli privršala mala čarovnica... no pravzaprav je bila ta zelo velika in izučena za mešanje prav posebnih čarobnih napojev. Prihitela je na svoji metli, z dolgim pregrinjalom, izpod črnega klobuka pa se je vihal dolg nos. Pograbila je svoj čarovniški kotel in veliko kuhalnico ter vanj začela metati pajke, papige, črve in druge čudne stvari. Pričela je mešati in izgovarjati čarovniške uroke. Trudila se je začarati maškare, pa čarovnija nikakor ni uspela. Čarala je princese, živali, različne super junake... še svoje prijateljice čarovnice je poklicala na pomoč. Čarovnija še vedno ni uspela, nikjer nobene maškare. Seveda, ko pa je čarovnica imela napačna očala! Odložila jih je in okrog nje je bilo vse polno maškar, ki so skupaj zarajale ob različnih pustnih otroških pesmicah. Učinek pustnega rajanja pa bomo lahko spoznali že zelo kmalu.

Zapisala Alja Volaj, vzgojiteljica v skupini otrok v starosti 4-5 let