SKRB ZA ZDRAVE ZOBKE V NAJMLAJŠI SKUPINI

V najmlajši skupini otrok od dveh do štirih let so se imeli otroci v tem tednu priložnost poučiti o pravilni skrbi za mlečne zobke.
Najprej nas je obiskala zobna asistentka iz otroškega dispanzerja, gospa Ivi Čamer, ki je otrokom pogledala zobke ter na ročni lutki - levčku - prikazala pravilno ščetkanje zobk.
Na našo prošnjo pa se je odzvala tudi mamica dveh deklic iz skupine, gospa Petra Lavrin, ki zaključuje šolanje za zobozdravnico. Gospa Petra je otrokom ob plakatu z nazornimi fotografijami predstavila, kako poteka obisk pri zobozdravniku. Otrokom je pokazala tudi dva osnovna zobozdravnikova pripomočka. Skozi zgodbico, ki jo je pripovedovala ob aplikatih, je otroke seznanila s primerno prehrano: kaj zobem škodi in kaj koristi. Otroci pa so s seboj v vrtec prinesli tudi svoje zobne ščetke in paste ter si po malici oščetkali zobke, gospa Petra pa jih je opazovala, jih usmerjala in jim po potrebi pomagala. Za otroke je gospa Petra pripravila tudi poučno tematsko pobarvanko, za starše pa kratka priporočila glede skrbi za zobke.
Otroci so seveda pripovedovali tudi o svojih izkušnjah in o navadah, ki jih imajo.