SODELOVANJE V OBČINSKI ČISTILNI AKCIJI

V zadnjem tednu marca smo se v najstarejši skupini odzvali povabilu Občine Trbovlje in izvedli čistilno akcijo v okolici našega vrtca. Kot eko vrtec namenjamo okoljskim vsebinam poseben poudarek in to je odlična priložnost za privzgajanje teh vrednot.

Po pogovoru v jutranjem krogu, v katerem smo se dogovorili, kako bo potekalo naše čiščenje, smo se opremljeni z rokavicami in vrečkami odpravili po spodnji ulici. Ob cesti smeti ni bilo veliko, še največ smo našli ogorkov. Med potjo pa smo se ustavili na dveh manjših zelenicah, kjer pa je bilo smeti res zaskrbljujoče veliko, čeprav na prvi pogled ni bilo videti. Našli smo marsikaj, od vžigalnikov, plastenk, različnih kosov plastike do črepinj in še česa, kar niti nismo prepoznali. Otroci so bili zelo pozorni opazovalci in zelo aktivni pri pobiranju. Vreči, ki sva jih vzgojiteljici odnesli nazaj v vrtec, sta bili kar težki.

Izvedeno akcijo bomo uporabili za izhodišče, da se o odpadkih naučimo še kaj več. Vzgojiteljici upava, da bodo otroci ponotranjili okoljske vrednote in da bodo tudi kasneje do narave spoštljivi in skrbni.

Zapisala Maruša Prelogar, vzgojiteljica v skupini otrok, starih 5-6 let
in eko koordinatorica v programu ekošola kot način življenja