SODELOVANJE V OBČINSKI OČIŠČEVALNI AKCIJI

Otroci iz najmlajše skupine našega vrtca so stari od malo več kot 2 do skoraj 4 leta. S pomočnikom jih skozi celo leto vključujeva v urejanje našega igrišča, saj se nama zdi postopno privzgajanje delovnih navad in čuta za urejenost zelo pomembno. Ker smo na igrišču kot najmlajši največkrat prvi, smo večkrat, zlasti po kakšnem neurju, pobrali večje veje, ki so bile za gibanje moteče in celo nevarne. Nekateri otroci tudi zelo radi sodelujejo pri grabljenju in pometanju, zato so pri tem pomagali z otroškimi grabljami in metlami.Ko je nastal kup, so pri spravilu do kontejnerja pomagali z rokami, samokolnicami ali lopatkami. Otroci vedo, kje se nahajajo koši za smeti, in vanje odvržejo uporabljene papirnate robčke.

V tem tednu se na našem igrišču ni znašlo veliko odpadkov, so pa otroci pobrali večje veje in pomagali pri pometanju. Zelo pozitivno se nama zdi, da otroci do teh opravil nimajo predsodkov in se vanje vključujejo prostovoljno ter notranje motivirani. S pomočnikom pa poskrbiva za primerno ubesedeno pohvalo.